اعدام ۶ زندانی در زندان مرکزی تبریز

بامداد روز پنجشنبه ۶ زندانی در زندان مرکزی تبریز از طریق چوبه دار اعدام شده اند.

بنا به اخبار رسیده به گوناز تی وی، صبح پنجشنبه تاریخ ۱۰ دی ماه ۱۳۹۴ شمسی، ۶ زندانی را در زندان مرکزی تبریز اعدام کردند که اتهام این افراد جرائم مربوط به مواد مخدر عنوان شده است.

از زندانیان اعدام شده ۳ نفرشان اهل شهر مراغه بودند که حدود ۴ سال پیش دستگیر و زندانی شده بودند. اسامی این افراد که در بند ۷ زندان مرکزی تبریز نگهداری می شدند، امیر احمدی، جهانگیر سعیدی و جواد رهنما عنوان شده است.

سه زندانی دیگر به نام رضا محمدپور، جواد قره باغی و حسین حسن زاده می باشند که همگی اهل تبریز بوده و در بند ۱۱ زندان تبریز محبوس بودند. این محکومین با تشریفات قانونی و حضور مقامات قضایی در زندان تبریز به دار آویخته شده اند.

ایران از لحاظ تعداد اعدام نسبت به جمعیت خود مقام اول را به خود اختصاص داده است. بیشتر اعدام شدگان متهمین مربوط به مواد مخدر می باشد که در اکثر جاهای دنیا مجازات حبس در پی دارد.

سوء مدیریت دولتی، فساد حکومتی، بیکاری شدید و فقر عامل گرویدن جوانان به خرید و فروش مواد مخدر می باشد و دولت ایران به جای مبارزه با فساد حکومتی و ترمیم زیر ساخت های اجتماعی به اعدام قاچاقچیان مواد مخدر مبادرت می ورزد.

تحقیقات نشان داده است در طول ۳۷ سال حکومت جمهوری اسلامی که هزاران تن به دلایل مختلفی اعدام شده اند، مجازات مرگ باعث کاهش جرم در جامعه نشده بلکه باعث افزایش خشونت، تنفر و کینه در بین شهروندان آن شده است.

بنا به گزارش سازمان های حقوق بشری در سال ۲۰۱۴ نزدیک به ۸۰۰ تن و در سال ۲۰۱۵ نزدیک به ۱۰۰۰ تن توسط دولت ایران اعدام شده اند. البته این ارقام واقعی نبوده و سیستم توتالیتر حاکم اجازه آمارگیری واقعی را نمی دهد، بلکه تعداد واقعی اعدامیان بیشتر از این آمارها می باشد که ارگان های قضایی و امنیتی ایران از اعلام آن خودداری می کنند.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.