احضار بهنام شیخی به دادگاه انقلاب بهارستان + تصویر احضاریه

هراز نیوز – بهنام شیخی از فعالان ملی و مدنی ترک آذربایجانی به دادگاه انقلاب شهرستان بهارستان تهران احضار شد.
بهنام شیخی سامانلو فعال ملی و مدنی تورک طی ابلاغیه ای که از طرف دادگستری شهرستان بهارستان واقع در اطراف تهران دریافت کرده است در تاریخ ۳۰ بهمن ۱۳۹۴ شمسی بایستی راس ساعت ۸ صبح جهت اخذ دفاعیات در دادگاه انقلاب این شهر حضور داشته باشد.
بهنام شیخی فعال ترک در روز چهارشنبه مورخه ۱۴اسفند ۱۳۹۲ شمسی توسط ماموران امنیتی دولت جمهوری اسلامی ایران در محل کار خود در تهران بازداشت شده و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده بود. وی در تاریخ ۲۴ اردیبهشت سال ۱۳۹۳ شمسی پس از نزدیک به ۷۰ روز بازداشت موقت با قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی بطور موقت آزاد شده بود.
بهنام شیخی در طول مدت بازداشت بشدت از طرف ماموران اطلاعاتی دولت ایران شکنجه شده بود ودر اعتراض به این عمل غیر انسانی آنها دست به اعتصاب غذا زده بود.
لازم به ذکر است بهنام شیخی تا کنون چندین بار به خاطر فعالیت های مدنی خود در جهت احقاق حقوق ملی ترک ها در ایران چندین بار دستگیر، بازداشت و محاکمه شده است.
بهنام شیخی در تاریخ ۱۹ خرداد ۱۳۸۸ شمسی در محل کارش در اسلامشهر بازداشت و پس از تحمل ۵۵ روز بازداشت موقت در بند ۲۰۹ زندان اوین به قید وثیقه ۵۰ میلیون تومانی آزاد شده بود. اتهام ایشان اقدام علیه امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام و تشکیل تجمعات غیر قانونی عنوان شده و دادگاه وی نیز به صورت غیر علنی برگزار شده بود.
وی همچنین در جریان اعتراضات مردمی به خشک شدن دریاچه اورمیه، در تاریخ ۲۰ مهر ۱۳۹۰ شمسی در منزل شخصی واقع در گلستان جاده ساوه تهران دستگیر شده و بعد از ۲۵ روز بازداشت در اداره اطلاعات تبریز با قرار وثیقه ۵۰ میلیون تومانی آزاد شده بود.
دادگاه وی در تاریخ ۲۹ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۱ شمسی در شعبه اول دادگاه تبریز به ریاست قاضی رحیم حملبر برگزار گردید، از اتهام اجتماع و تبانی و تبانی تبرئه شده و به خاطر اتهام تبلیغ علیه نظام به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد.
این فعال ترک همچنین روز ۲۳ آبان ۱۳۸۷ شمسی نیز در جریان مراسم بزرگداشت ستارخان سردار ملی آذربایجان در شهر ری و در خرداد سال ۱۳۸۵ شمسی در پی اعتراضات گسترده ترک های آذربایجان به کاریکاتور موهن روزنامه ایران بازداشت شده بود.

 

ehzar

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.